a-cook-oo

Brownie

Brownie
Lista zakupów - wszystkie składniki potrzebne do przepisu:
Czekolada gorzka - 2.5 tabliczek
Masło - 250 g
Mąka - 100 g
Cukier brązowy - 1 szklanka
Jajka - 6 sztuk
Sól - 1 szczypta
Orzech laskowy - wg. uznania
Orzech włoski - wg. uznania
Ocena
3.3
20
Średnia 3.3 / 5 (20 głosy)
Składniki potrzebne do wykonania
Czekolada gorzka - 2.5 tabliczek
Masło - 250 g
Mąka - 100 g
Cukier brązowy - 1 szklanka
Jajka - 6 sztuk
Sól - 1 szczypta
Orzech laskowy - wg. uznania
Orzech włoski - wg. uznania
  1. 1. Jest to przepis na absolutnie najlepsze Brownie!
    Jest to przepis na absolutnie najlepsze Brownie!
  2. 2. Piekarnik nagrzać do 180C. Czekoladę rozpuścić z masłem na małym ogniu, uważając aby się nie zagotowała. Żółtka oddzielić od białek. Białka ubić ze szczyptą soli na sztywną pianę. Żółtka utrzeć z cukrem, dodać mąkę, wymieszać. Do gładkiej masy z żółtek dodać rozpuszczoną w maśle czekoladę i wymieszać. Dodać białka i wymieszać (drewnianą łyżką). Na koniec dodać wg uznania orzechy i inne dodatki. Masę wylać na blaszkę o wymiarach 45x25cm. Ciasto musi być płaskie. Piec przez 20 minut. Wyjąć z piekarnika i jeszcze ciepłe kroić w kwadraty.
    Piekarnik nagrzać do 180C. Czekoladę rozpuścić z masłem na małym ogniu, uważając aby się nie zagotowała. Żółtka oddzielić od białek. Białka ubić ze szczyptą soli na sztywną pianę. Żółtka utrzeć z cukrem, dodać mąkę, wymieszać. Do gładkiej masy z żółtek dodać rozpuszczoną w maśle czekoladę i wymieszać. Dodać białka i wymieszać (drewnianą łyżką). Na koniec dodać wg uznania orzechy i inne dodatki. Masę wylać na blaszkę o wymiarach 45x25cm. Ciasto musi być płaskie. Piec przez 20 minut. Wyjąć z piekarnika i jeszcze ciepłe kroić w kwadraty.
  3. 3. Podawać z ciepłym mlekiem lub kawą. Można smarować czekoladą i posypać słonecznikiem lub orzechami.
    Podawać z ciepłym mlekiem lub kawą. Można smarować czekoladą i posypać słonecznikiem lub orzechami.
Brownie
  1. 1. 
Komentarze (2) Komentujesz jako Gość. Zaloguj się lub Załóż konto
Twój komentarz
Gość
03:59, 28.11.2013
po 1 deski superpo 2 kcakza super po 3 niebalkon w końcu balkon super (a architekta to za jajcamony bym powiesiła ) więcpo 4 dobrze, że chałupa na Ciebie natrafiła! bojesteś super babka nie dość , że mądra, inteligentna z gustem i pomysłami, kreatywna bestia i na dodatek piękna. Nienawidzę Cię! :-)))))) Lofju i już odnalazłam te zabawki dla Raszka ale teraz siedzę 3 tyg w Swensoladii więc podeślę po powrocie.... nadrabiam zaległości blogowe :-) Lofju :-) http://ctiuzwh.com [url=http://nqxnajl.com]nqxnajl[/url] [link=http://snkrzcumu.com]snkrzcumu[/link]
Gość
18:16, 25.11.2013
Tyle dobra na ulicy a Ty tylko kaczkę upolowałaś?! Przyznaj się, co tam jzszcee przed nami ukrywasz ;))A tak serio. Tyle rf3żnych zwyczajf3w, świąt i pomysłf3w przychodzi do nas z Zachodu wiec chyba czas najwyższy na przeniesienia na nasz grunt wyprzedaży garażowych. Przecież każdy z nas ma rzeczy, ktf3rych już nie potrzebuje a ktf3re żal wyrzucić.Tyle df3br przewala się po piwnicach i strychach, przecież nie musimy od razu zarabiać na tym kokosf3w, liczy się też fajna zabawa i odgruzowanie domu. Ściskam Cię Hanko, już Ty się Kobieto na rusztowania nie wyrywaj, jzszcee sobie dachf3wki pozrzucasz, jak nie teraz u siebie to kiedyś u sąsiadf3w ;) Teraz siedź na tyłku i dbaj o Malucha. Buziaki.